Jaki dziś dzień?

Podczas powitań online również kontynuujemy tradycję opowiadania, co danego dnia obchodzimy, m.in. są to święta lokalne, ale także międzynarodowe. W ubiegły piątek (22 maja) był dzień praw zwierząt. Z tej okazji dzieci postanowiły pokazać swoje zwierzęta te prawdziwe, ale także… pluszowe. Zobaczcie efekty na zdjęciu.

22 maja 1997 roku największa kampania obywatelska na rzecz praw zwierząt w naszym kraju zorganizowana przez Klub Gaja zakończyła się sukcesem. Parlament uchwalił ustawę o ochronie zwierząt . Na pamiątkę tego wydarzenia obchodzimy Dzień Praw Zwierząt. (źródło: kalbi.pl)

Był też dzień kosmosu, 19 maja dzień dobrych uczynków, a 20 maja obchodziliśmy europejski dzień morza. Ewelina (nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej) i najmłodsze dzieci Galileo oglądali film o morzach. Aż rozmarzyliśmy się i poczuliśmy powiew lata. 😉