Nasz zespół

Wasze dzieci są u nas wśród ludzi ciekawych i otwartych – na poglądy, idee, potrzeby, własny rozwój, kontakt z drugim człowiekiem; ludzi mądrych i wrażliwych, gotowych do popełniania błędów, przyznawania się do nich i uczenia się na nich. Ludzi potrafiących budować autentyczne relacje z drugim człowiekiem, ciepłych, świadomych własnych dążeń i celów, mających pasje.

Kluczowe są kompetencje społeczne – mamy miejsce zarówno dla osobowości barwnych, charyzmatycznych i szalonych, jak i dla wyciszonych, stonowanych, spokojnych. Od wszystkich oczekujemy zrozumienia procesów zachodzących w grupie, psychologii rozwojowej dziecka, dojrzałości emocjonalnej, ciekawości świata, cierpliwości i wielu innych cech, dzięki którym osoba ta czuje się u nas dobrze, a my cieszymy się, że jest z nami.

Nauczyciel nie jest u nas nadzorcą. Jest raczej obserwatorem, przewodnikiem, opiekunem, doradcą, współpracownikiem, po prostu członkiem społeczności szkolnej.

Nasz zespół to osoby kompetentne, wykwalifikowane, nietuzinkowe i czerpiące ogromną przyjemność z pracy z dziećmi. Naszym zadaniem jest nie pozwolić, aby dziecięca ciekawość świata odeszła w zapomnienie, aby z czasem zmarnował się potencjał dziecka, aby przerodził się w stagnację i apatię zrezygnowanego dorosłego.

Chcemy pomóc dzieciom spełniać marzenia i staramy się to osiągnąć poprzez podążanie za dziecięcymi potrzebami, wsłuchiwanie się w nie, dzielenie się z dziećmi wiedzą o możliwościach, ale także i ograniczeniach, jakie przed nimi stoją we współczesnym świecie.

Dzieciaki codziennie potrafią nas czymś zaskakiwać – dzięki temu i my się wiele uczymy. Dlatego uwielbiamy tę pracę!

 


Ewelina Nanowska

Specjalizuje się w pedagogice specjalnej, szczególnie resocjalizacji ale jej zainteresowania dotyczą wielu obszarów. Komunikacja werbalna i niewerbalna, terapia pedagogiczna, surdopedagogika, mechanizmy uzależnień, psychologia, samorozwój, wszelkiego rodzaju mechanizmy działania (na) człowieka – to tematy, które ją wciągają i często czytanie o nich zastępuje jej sen. W wolnych chwilach szyje, fotografuje i robi charakteryzacje męcząc najbliższych. Prywatnie mama Pawła i miłośniczka zwierząt (zwłaszcza swojego psa, dwóch kotów i dwóch szczurów).W Galileo jest pedagogiem specjalnym, nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i plastyki, prowadzi zajęcia korekcyjno-kompensacyjne i rewalidacyjne, a oprócz tego towarzyszy dzieciom w życiu codziennym. Poza Galileo uczy studentów i zawsze, ale to zawsze coś studiuje… Poznajcie Ewelinę Nanowską 🙂


Rozalia Ratuszniak – Naumowicz

Rozalia to pasjonatka rowerów, spacerów po górach i słodkiego lenistwa, zawsze w towarzystwie swoich psów Kudo i Kari, kota Wafla i męża Łukasza. Rozalia to trochę człowiek orkiestra – ukończyła liceum plastyczne na kierunku fotografia, studia z zakresu dziennikarstwa i komunikacji społecznej, z poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego, akademię kina światowego, obecnie zgłębia tajniki edukacji dla bezpieczeństwa. W Galileo uczy nas jak się lepiej komunikować i rozwijać swoje kompetencje społeczne. Przygody takie jak współtworzenie fluorescencyjnej pantomimy, udział w spływie kajakowym, czy urządzenie plenerowej pralni przed wejściem do szkoły należą do jej ulubionych, bo angażują i dzieci i dorosłych we wspólne aktywności.


Karolina Skrzypek

Podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą kieruje się zasadami pracy terapeutycznej Carla Rogersa. Uważa, że każda jednostka dąży do samorozwoju, jest w stanie kierować własną edukacją, a nauczyciel jest jedynie towarzyszem tego rozwoju. Rolę nauczyciela postrzega bardziej jako asystenta gotowego do odpowiedzi na pytania, osoby wskazującej źródła, z których czerpać mogą uczniowie niż dyrektywnego nieomylnego autorytetu. W swojej pracy nie boi się mówić „nie wiem” i wraz z młodym człowiekiem szukać odpowiedzi na pytanie. Uważa, że wspólne poszukiwania wnoszą do edukacji młodych ludzi więcej niż tradycyjne metody podawcze. W Galileo prowadzi zajęcia o wdzięcznych nazwach „Eliksiry”, a także „Fermentacje i wybuchy”. Co tydzień wraz z Dzieciakami odkrywa na nowo piękno chemii i fizyki. Przedmioty ścisłe to dla niej przede wszystkim eksperymentowanie i wysnuwanie wniosków z obserwacji. Najmłodsi codziennie pokazują jej też jak dociekliwy jest umysł dziecka i dlaczego matma to coś naturalnego, czym można się bawić. Gdy nie odkrywa tajników chemii, fizyki i matematyki, chętnie gra w planszówki, które uważa za fantastyczny sposób spędzania czasu. Prowadzi również ePicentrum edukacyjne.


Dorota Kwiatkowska

Brudna Babcia (indiański przydomek nadany przez Dzieciaki na potrzeby komunikacji podczas wypraw w krzaki). Od 6 lat stara się tworzyć przyjazne rozwojowi przestrzenie w ramach różnych szkół alternatywnych. Jej pasją są nauki przyrodnicze, ale z natury jest ciekawska – nieraz zawędruje też w inne obszary. Tak może się rozpocząć kolejna przygoda. Często towarzyszy bystrym obserwatorom przyrody, których napędza chęć wyjaśnienia tryliardów zjawisk, które zauważają. Innym razem ćwiczy uważność na przyrodę i własny organizm tych, których zainteresowania ulokowane są zasadniczo gdzie indziej. Przez pracę projektową, możliwie interdyscyplinarną, uczymy się osiągać cele i współpracować. Bliski jest jej sposób komunikowania się w zgodzie z zasadami Porozumiewania bez Przemocy. W kontaktach z Dziećmi stawia na autentyczność, uważność i wzajemny szacunek. Jest przekonana, że dając sobie w relacji dziecko-dorosły szczerą, życzliwą informację na temat wspólnej pracy, rozwijamy się i to nam służy, choć nie zawsze jest łatwe. Energię do działania daje jej Rodzina – Grześ, Dobi, Ścibor i Zofia oraz ludzie – Dorośli i dzieci, z którymi tu pracuje.


Katarzyna Krzywniak

Kasię dzieci uwielbiają, oprócz uśmiechu i osobowości, za to, że uczy ich grać na pianinie i zaprasza na koncerty na Politechnice, gdzie dyryguje orkiestrą, caaaałą sobą. 🙂 Jest również logopedą oraz nauczycielem emisji głosu, a w wolnym czasie zajmuje się mizianiem kotów oraz pochłanianiem krwistych kryminałów. We wszystko, co robi, wkłada całe serce. To nasza Kasia. 🙂


Patrycja Koziarzewska

Patrycja  – żona swojego męża, mama trójki dzieci, matematyczka i informatyczka. Uwielbia rodzinne wyprawy, które umilane są poszukiwaniem skrytek. W ludziach ceni szczerość. Szukając różnych możliwości rozwoju dzieci zainteresowała się pedagogiką Marii Montessori, a przez rok cieszyła się edukacją domową z zerówkowiczką. Zachwyca się mnóstwem edukacyjnych książek, pomocy, gier, ale i tak najbardziej lubi kartkę i ołówek. Co roku próbuje swoich sił w Mistrzostwach Polski w Sudoku i Łamigłówkach i jeśli tylko może startuje w Maratonie Matematycznym, do którego wszystkich zachęca! Marzą jej się biegi na orientację, a zwłaszcza Matematyczny Marsz na Orientację.


Szymon Białonoga

Nauczyciel historii, WOSu, geografii, techniki i wychowania fizycznego, a w przyszłości może i czegoś jeszcze. Swój czas chętnie spędza zarówno w górach, jak i w szkole. Po wyjazdach i pracy wraca do domu i „dokucza” kotom.


Zosia Przybycień

Studentka filologii hiszpańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasjonatka Hiszpanii i Ameryki Południowej. Uwielbia podróżować i poznawać inne kultury, a zdobyte doświadczenie podczas wymiany studenckiej oraz innych podróży lubi przekazywać na zajęciach z uczniami, aby oprócz języka poznali też kulturę hiszpańską. W wolnym czasie lubi sport, uczyć się języków obcych i słuchać muzyki. Największym marzeniem Zosi jest zwiedzić Amerykę Południową. 🙂


Ewelina Semczyszyn

Kim jest Ewelina Semczyszyn? Absolwentką grafiki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Lubi wyzwania, pomagać ludziom i zwierzętom, tworzyć przeróżne rzeczy nie tylko na papierze czy w komputerze, ale także w kuchni – gotowanie i pieczenie pomaga jej zrelaksować się. A czym zajmuje się w Galileo? Wszelkimi dokumentami, aby kadra mogła być obecna dla dzieci w 100%. Bez Niej nie dalibyśmy rady!


Olga Simm

Jeśli nie siedzi z nosem w książce, to najpewniej z kimś rozmawia. Oprócz bycia z ludźmi i czytania, uwielbia gotować. W Galileo pracuje jako psycholog, nauczyciel języka polskiego i tutor. Na co dzień wspiera małych, średnich i dużych w mówieniu o swoich potrzebach, rozwiązywaniu trudnych sytuacji, podejmowaniu decyzji i byciu we wspólnej przestrzeni. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała m.in. w Fundacji Bullerbyn i Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Po warszawskich wojażach, zapuszcza korzenie we Wrocławiu, który odkrywa na nowo prawie każdego dnia. Prywatnie żona Maćka i mama Marceliny.


Katarzyna Walczak

Wielbicielka nauki, miłośniczka zwierząt, wyzwań, podróży, dobrego rocka i książek. Mama dwóch niezwykłych chłopców. Ma dar wynajdywania nietuzinkowych ludzi i działania z nimi, by tworzyć wyjątkowe miejsca – jak Galileo czy ePicentrum edukacyjne. Pośród licznych zajęć znajduje czas na uczenie angielskiego, rozmowy o małych i dużych sprawach oraz na zmienianie rzeczywistości, w tym kawałku, na który ma wpływ. Trwale uczulona na obłudę i fanatyzm, dba o to, żeby każdy człowiek dookoła niej był szanowany i miał przestrzeń do rozwoju. Filolożka angielska, tutorka, założycielka i szefowa Galileo oraz założycielka i prezeska Fundacji Swoją Drogą.


Aleksandra Szaro

Z odwagą i zaangażowaniem stawia pierwsze kroki jako nauczycielka języka polskiego. Pomieszkiwała w Anglii, Szkocji i Holandii, skąd przywiozła swój bagaż językowy, z którego korzysta przekazując młodszym i starszym wiedzę o językach obcych. Uczy języka angielskiego i niderlandzkiego. Specjalizuje się również w nauce języka polskiego dla obcokrajowców. Uwielbia podróżować, a za swoje destynacje najczęściej wybiera mało znane i nieuczęszczane kierunki. Zakochana w Bałkanach i tamtejszej kulturze. Kolejne wakacje najpewniej spędzi na Festiwalu Trąbki w Gucy lub szusując po mołdawskich ścieżkach rowerowych. Miłośniczka reportażu, współczesnego kina europejskiego i hawajskiej filozofii huny. W wolnych chwilach eksperymentuje z kuchnią wegetariańską.