Wasze dzieci są u nas wśród ludzi ciekawych i otwartych – na poglądy, idee, potrzeby, własny rozwój, kontakt z drugim człowiekiem; ludzi mądrych i wrażliwych, gotowych do popełniania błędów, przyznawania się do nich i uczenia się na nich. Ludzi potrafiących budować autentyczne relacje z drugim człowiekiem, ciepłych, świadomych własnych dążeń i celów, mających pasje.

Kluczowe są kompetencje społeczne – mamy miejsce zarówno dla osobowości barwnych, charyzmatycznych i szalonych, jak i dla wyciszonych, stonowanych, spokojnych. Od wszystkich oczekujemy zrozumienia procesów zachodzących w grupie, psychologii rozwojowej dziecka, dojrzałości emocjonalnej, ciekawości świata, cierpliwości i wielu innych cech, dzięki którym osoba ta czuje się u nas dobrze, a my cieszymy się, że jest z nami.

Osoba dorosła nie jest u nas nadzorcą. Jest raczej obserwatorem, przewodnikiem, opiekunem, doradcą, współpracownikiem, po prostu członkiem społeczności szkolnej.

Nasz zespół to osoby kompetentne, wykwalifikowane, nietuzinkowe i czerpiące ogromną przyjemność z pracy z dziećmi. Naszym zadaniem jest nie pozwolić, aby dziecięca ciekawość świata odeszła w zapomnienie, aby z czasem zmarnował się potencjał dziecka, aby przerodził się w stagnację i apatię zrezygnowanego dorosłego.

Chcemy pomóc dzieciom i młodzieży spełniać marzenia i staramy się to osiągnąć poprzez podążanie za ich potrzebami, wsłuchiwanie się w nie, dzielenie się wiedzą o możliwościach, ale także i ograniczeniach, jakie przed nimi stoją we współczesnym świecie.

I dzieci i nastolatki codziennie potrafią nas czymś zaskakiwać – dzięki temu i my się wiele uczymy. Dlatego uwielbiamy tę pracę!


Katarzyna Walczak

Wielbicielka nauki, miłośniczka zwierząt, wyzwań, podróży, dobrego rocka i książek. Mama dwóch niezwykłych chłopców. Ma dar wynajdywania nietuzinkowych ludzi i działania z nimi, by tworzyć wyjątkowe miejsca – jak Galileo czy ePicentrum edukacyjne. Pośród licznych zajęć znajduje czas na uczenie angielskiego, rozmowy o małych i dużych sprawach oraz na zmienianie rzeczywistości, w tym kawałku, na który ma wpływ. Trwale uczulona na obłudę i fanatyzm, dba o to, żeby każdy człowiek dookoła niej był szanowany i miał przestrzeń do rozwoju. Filolożka angielska, tutorka, założycielka i szefowa Galileo oraz założycielka i prezeska Fundacji Swoją Drogą.


Ewelina Nanowska

Ewelina specjalizuje się w pedagogice specjalnej, szczególnie resocjalizacji i surdopedagogice, ale jej zainteresowania i kwalifikacje dotyczą wielu obszarów. Komunikacja werbalna i niewerbalna, terapia pedagogiczna, mechanizmy uzależnień, psychologia, samorozwój, wszelkiego rodzaju mechanizmy działania (na) człowieka – to tematy, które ją wciągają i często czytanie o nich zastępuje jej sen. W wolnych chwilach szyje, szydełkuje, fotografuje, rysuje i robi wiele innych rzeczy. Prywatnie mama Pawła, żona Damiana i miłośniczka zwierząt (zwłaszcza swoich: psa, trzech kotów, jeża, szczura i … lista może już być dłuższa). W Galileo jest wicedyrektorką, pedagogiem specjalnym, nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, plastyki i techniki. Prowadzi też zajęcia korekcyjno-kompensacyjne i rewalidacyjne, a oprócz tego towarzyszy dzieciom w życiu codziennym. Poza Galileo prowadzi Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną Evemed, jest wiceprezeską Fundacji Swoją Drogą i zawsze, ale to zawsze coś studiuje…


Rozalia Ratuszniak – Naumowicz

Rozalia to pasjonatka rowerów, spacerów po górach i słodkiego lenistwa, zawsze w towarzystwie swoich psów Kudo i Kari, kota Wafla i męża Łukasza. Można o niej powiedzieć, że jest trochę jak człowiek orkiestra – ukończyła liceum plastyczne na kierunku fotografia, studia z zakresu dziennikarstwa i komunikacji społecznej, z poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego i Akademię Kina Światowego Nowych Horyzontów we Wrocławiu. W Galileo spełnia się jako pedagożka szkolna i tutorka, a także pomaga nam lepiej się komunikować na warsztatach kompetencji i komunikacji społecznych, dbać o swoje i innych bezpieczeństwo i trochę lepiej rozumieć jak działa świat społeczny. Przygody takie jak współtworzenie fluorescencyjnej pantomimy, udział w spływie kajakowym, czy urządzenie plenerowej pralni przed wejściem do szkoły należą do jej ulubionych, bo angażują dzieci i dorosłych we wspólne aktywności.


Patrycja Koziarzewska

Patrycja  – żona swojego męża, mama trójki dzieci, matematyczka. Uwielbia rodzinne wyprawy, choćby niedaleko, a gdy tylko nadarzy się okazja, szuka ukrytych skarbów jako początkujący geokeszer. W ludziach ceni szczerość. Szukając różnych możliwości rozwoju dzieci zainteresowała się pedagogiką Marii Montessori i alternatywnymi nurtami edukacji. Próbuje swoich sił w Mistrzostwach Polski w Sudoku i Łamigłówkach, bo “łamanie głowy” to jej pomysł na wolny czas, podobnie jak planszówki. Lubi też pograć na gitarze, a dzięki pandemii również na ukulele 🙂


Olga Simm

Jeśli nie siedzi z nosem w książce, to najpewniej z kimś rozmawia. Oprócz bycia z ludźmi i czytania, uwielbia gotować. W Galileo pracuje jako psycholog, nauczyciel języka polskiego i tutor. Na co dzień wspiera małych, średnich i dużych w mówieniu o swoich potrzebach, rozwiązywaniu trudnych sytuacji, podejmowaniu decyzji i byciu we wspólnej przestrzeni. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała m.in. w Fundacji Bullerbyn i Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Po warszawskich wojażach, zapuszcza korzenie we Wrocławiu, który odkrywa na nowo prawie każdego dnia. Prywatnie żona Maćka, mama Marceliny i Igi.


Justyna Stochniel

Justyna to studentka Informatyki Stosowanej na Politechnice Wrocławskiej, uczestniczka programu Wybitnie Uzdolnieni. W biegu między uczelnianymi sprawunkami i aktywnością studencką stara się doceniać piękno świata, który nas otacza i pochylać się nad ludźmi, którzy w nim żyją, za to gdy uda jej się zwolnić, pisze opowiadania i uczy się jazdy na rolkach. Jest przekonana, że społeczeństwo zbyt często zapomina jak bystre są dzieci i ile mają w sobie potencjału, który powinniśmy pomagać im wykorzystywać. Jako że osobiście ma dobre wspomnienia z ciekawszych lekcji informatyki, chciałaby teraz oddać te doświadczenia innym.


Jarosław Drapała

Jarek na co dzień przyjmuje postać adiunkta na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej. Zajmuje się wydobywaniem wiedzy z danych medycznych i programowaniem symulacji komputerowych zjawisk biologicznych. Jego naturalnym środowiskiem jest interdyscyplinarna grupa osób rozwiązująca wspólny problem z pogranicza różnych dziedzin. Stąd wynika jego sposób nauczania dzieci w różnym wieku, 6+, 12+, a nawet 18+, polegający na zaangażowaniu młodego człowieka w rozwiązywanie problemów, przy okazji których nabywa wiedzę i umiejętności nie ograniczone do jednej wąskiej dziedziny. W Galileo skupia się na nauczaniu umiejętności programowania, ponieważ daje ona nową, niesamowitą przestrzeń dla kreatywności wszelkiego rodzaju, nie tylko związanej z informatyką. Nie ma wolnego czasu, więc go nie spędza, dlatego wybiera taką pracę, w której uzasadniona jest duża ilość czytania, planszówkowania i pisania programów, które “robią coś fajnego”.


Dawid Aleksy Dorożyński

Urodzony w Piotrkowie Trybunalskim. Kompozytor, aranżer, producent muzyczny, pianista, klarnecista, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. dr hab. Agaty Zubel-Moc oraz dr Sebastiana Ładyżyńskiego.

W swojej twórczości skupia się przede wszystkim na szeroko pojętej emocjonalności, jednocześnie muzycznej ilustracyjności. Inspirują go własne doświadczenia, uczucia innych ludzi, a także dźwięki oraz obserwacje otaczającego go środowiska. Uwielbia patrzeć, analizować i przelewać w partytury emocje. Ogromną wartość mają dla niego gesty, które w swojej naturze wyrażają więcej niż niewypowiedziane myśli. Dużą miłością darzy naturę, choć najsilniej oddziałują na niego widoki gór. Kunszt aranżacji i kompozycji jest dla niego niezwykle ważny. Uważa, że te dwie dziedziny – choć tak bardzo odległe – są ze sobą połączone i w każdym przypadku wymagają twórczego, jednocześnie bardzo indywidualnego oraz barwowego postrzegania. W swoim dorobku ma utwory o zróżnicowanym składzie: na orkiestry kameralne, symfoniczne, chóralne, a także solistyczne: głównie gitarowe i fortepianowe. Pisze również muzykę teatralną, która z powodzeniem wzbogaciła już nie jeden spektakl. Nie lubi ograniczeń. Uważa, że życie, tak samo jak twórczość i muzyka w ogóle, to źródło nieskończonych możliwości.

Jako pedagog dąży do zarażenia młodych ludzi muzyką, nie tylko tą, którą doskonale zna, ale i tą, którzy oni sami znają. Poszukuje ścieżek i indywidualnie podchodzi do oczekiwań uczniów. Uważa, że kilka gram brawury, nie powinno wpływać na gram chęci wiedzy. Ma otwarty umysł, na nowe wyzwania, jak i oczekiwania.


Sebastian Kulessa

W Galileo spotkacie go na informatyce, ponadto jest to trębacz w Orkiestrze Politechniki Wrocławskiej i Orkiestrze Dętej w Łowkowicach, rolnik, a w czasie wolnym student informatyki stosowanej na Politechnice Wrocławskiej 😉 Pasjonat nauk wszelakich, szczególnie informatyki, fizyki i biologii. Ciekawy otaczającego nas świata zarówno tego naturalnego jak i tego stworzonego przez człowieka. Fan rowerów miejskich i wycieczek w góry.


Jakub Bielawski

Jakub Bielawski to Osobowość Roku 2022 w kategorii Kultura (konkurs redakcji Gazety Wrocławskiej). Prywatnie woli pracować z dziećmi niż z dorosłymi, ale w większości rozmów nie chce się do tego nie przyznawać. Ukończył studia historyczne ze specjalizacją pedagogiczną na Uniwersytecie Wrocławskim i nadal bawi się w tak zwany samorozwój naukowy. W swojej pracy stara się zaszczepić w podopiecznych ciekawość do świata, literatury i kultury. Stawia na budowanie autorytetu poprzez dobry przykład i przedkłada partnerską relację ponad pruską hierarchiczność. Zainspirowany eksperymentem z Summerhill postawił sobie za cel zawodowy spróbować doświadczyć tego typu rozwiązań w Polsce i w ten sposób trafił do Galileo. Zajmuje się tam głównie historią, polskim i geografią. W wolnych chwilach pisze smutne książki i gra namiętnie w papierowe RPG. Miłośnik swojej żony i kotów.


Alina Garipova

Alina ukończyła lingwistykę na kierunku Teoria i Metody Nauczania Języków Obcych i Kultur. Jej praca magisterska dotyczyła tego jak uczyć i rozwijać wśród uczniów zdolności efektywnego czytania w języku angielskim. Uczestniczyła w międzynarodowym programie Europejskiego Korpusu Solidarności (Erasmus+), dzięki któremu trafiła do nas. W Galileo uczy angielskiego, a w zamian dostaje od naszych uczniów improwizowane lekcje polskiego. Jeżeli śledzicie szkolny profil na Instagramie, to ona jest autorką dużej części zdjęć zza kulis działalności Szkoły. Znawczyni talentów i dzieł naszych uczniów. Często jest VIP-owską gościnią mini-koncertów obywających się w pracowni. Uwielbia literaturę klasyczną, taniec oraz poznawanie nowych miast i krajów.


Ewelina Sosnowska

Prywatnie jest na ostatniej prostej do zakończenia swojej przygody z bakteriami na Uniwersytecie Wrocławskim. Mama bardzo aktywnego brzdąca. W czasie wolnym pasjonatka wszelakich seriali w tym europejskich, amerykańskich, jak i azjatyckich. Marzy, żeby kiedyś zwiedzić Azję. Jeśli znajdzie czas, to z chęcią sięga po książki zarówno te o treściach fantastycznych, jak i kryminalnych. Na uczelni zawsze brała udział w przedsięwzięciach, które promowały naukę wśród młodych ludzi. W podobny sposób chciała dzielić się swoją wiedzą poza szkołą i tak trafiła do Galileo, gdzie uczy biologii.


Maria Danuta Galasiewicz

Danka jest nauczycielką fizyki z dużym doświadczeniem – pedagogicznym i życiowym. W swojej pracy zawsze umiała stworzyć partnerskie relacje z uczniami, dzięki czemu utalentowani w kierunkach ścisłych rozwijali skrzydła, a ci z innymi zainteresowaniami mogli skupić się na swoich pasjach. W III Liceum Ogólnokształcącym, w latach 1979-82, prowadziła zajęcia metodą niekonwencjonalną, bez ocen, opierając się na aktywności uczniów. W tamtych czasach była to innowacja pedagogiczna, wysoko oceniana przez uczniów, a poziom ich wykształcenia pozwalał na wybór dowolnie ambitnych kierunków studiów. Została trzykrotnie udekorowana Orderem Uśmiechu w III LO, SP nr 93 oraz w Liceum Ekonomicznym. Świat fizyki nie jest jej obcy, przez lata razem z mężem gościła w swoimi domu licznych czynnych naukowców z tej dziedziny, w tym kilku noblistów. Po latach bycia czynną emerytką postanowiła wrócić do nauczania w szkole i zdecydowała się zawitać w naszych progach.


 Aleksandra Lechocka

Ola lubi być w ruchu, działać, tworzyć i wspomagać twórczość innych. Uwielbia poszukiwać i inspirować do poszukiwań swoje otoczenie. Uważa, że w edukacji i w życiu codziennym ważne są eksperymentowanie, rozwijanie wyobraźni i dobra, twórcza zabawa. Jej ulubione obszary działań to literatura, sztuka, teatr, przyroda i muzyka. Jest wielką zwolenniczką angażowania w proces uczenia ciała i emocji, oraz aktywnych metod edukacyjnych takich jak: drama, teatr, improwizacja sceniczna i działania plastyczne. Chętnie wykorzystuje je do poznawania literatury oraz rozwijania kompetencji emocjonalno-społecznych swoich podopiecznych. Z wykształcenia jest polonistką, zawodowo rozwija się w kierunku dramy, teatru dziecięcego i arteterapii.


 Kamila Rogowska

Kamila jest miłośniczką liściastych herbat, wypijanych w biegu. W Galileo zajmuje się wszystkim, poza nauczaniem. Żaden kabel ani sprzęt elektroniczny nie ma przed nią tajemnic. Gdy czegoś nie wie, to szybko się tego dowiaduje. Mistrzyni researchu w prawie każdej dziedzinie. W wolnych chwilach zanurza się w świecie fantasy, głównie w „Świecie Dysku”.