Przyrodynki z Dorotą

Środowe zajęcia z Dorotą, tj. przyroda, są przygotowywane w dużej części przez nasze Młodszaki. Dzisiaj tematem były konie. Na spotkaniu był gość – uczennica z innej szkoły wolnościowej. Dzieciaki Galileuszowe bardzo miło przyjęły Rozalkę. Zajęciami zawładnęły dzieci. Pokazywały: figurki koni, elementy uprzęży czy rasy koni. Rozmawialiśmy jak duże są konie (skorzystaliśmy ze zdjęcia z muzeum konia na Litwie), co jedzą i dlaczego należą do nieparzystokopytnych. Dzięki dzieciom wiemy, czym są kantarek, uzda, derka i jaki charakter mają kucyki. Dorota podzieliła się swoją tęsknotą za dzikimi końmi Tarpanami i opowieściami z Rezerwatu Pokazowego w Białowieży. Okazało się, że Bianka, Mikołaj i Dorota mogli zachęcić Rozalkę i Amelkę do wyjazdu do Zwierzyńca, gdzie nad Stawami Echo, w których jest dużo kijanek, żyją pół dzikie koniki polskie.