W dniach 14-16 września braliśmy udział w projekcie „Hydrozagadka”, który został zrealizowany dzięki programowi grantowemu „Inwestujemy w dobre pomysły” i wsparciu wolontariuszy Capgemini. 

Przez trzy dni  wspólnie odkrywaliśmy wiedzę na temat zasobów wodnych na Ziemi. Wiemy, że woda jest niemal wszędzie dookoła nas, bardzo jej potrzebujemy do życia, a jej zapasy nie są nieskończone. Wręcz przeciwnie – woda słodka, z której korzystają rośliny, zwierzęta oraz ludzie to mniej więcej 1% wszystkich zasobów wodnych błękitnej planety. Sporo ekscytacji wzbudziło też doświadczenie z polewaniem wodą zupełnie suchej gąbki i analizowanie, co się dzieje z wysuszoną glebą podczas deszczy nawalnych. Poznaliśmy też mechanizmy obiegu wody w przyrodzie, a dzięki wizualizacjom opartym o praktykę mindfulness poczuliśmy się jak kropelki wody. 🙂

Cały cykl spotkań zakończyło spotkanie z Martą, ekspertką edukacji globalnej, która odpowiedziała na wiele interesujących pytań, np. czy wirusy i bakterie przeżyją w próżni?

Zdobywaliśmy wiedzę tak jak lubimy najbardziej – dzięki zadawaniu pytań, samodzielnemu szukaniu odpowiedzi, doświadczaniu i rozmawianiu!